Start SZKOŁA

Badania lekarskie

Komisja Działalności Podwodnej PTTK, dla zapewnienia należytej opieki medycznej osobom uprawiającym płetwonurkowanie rekreacyjne w klubach i centrach nurkowych KDP, ustanowiła w roku 1998 stopień Lekarza Klubowego KDP. O nadanie tego stopnia mogą ubiegać lekarze medycyny współpracujący z klubami KDP, po odbyciu specjalistycznych szkoleń w Krajowym Ośrodku Medycyny Hiperbarycznej IMMiT w Gdyni i Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Szkolenia te organizowane są poprzez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i zakończone są uzyskaniem, określonych przepisami, zaświadczeń kwalifikacyjnych.
Lekarze posiadający wspomniany stopień uprawnieni są do wydawania orzeczeń dopuszczających do uprawiania płetwonurkowania rekreacyjnego, prowadzą w klubach szkolenie w zakresie medycyny podwodnej i pierwszej pomocy oraz zapewniają fachową opiekę medyczną na kursach i obozach płetwonurków. Zrzeszeni są w Stowarzyszeniu Lekarzy Klubowych KDP .

Badania dla kandydatów na płetwonurków:
Na badanie należy przynieść ze sobą:
- wyniki aktualnego badania poziomu glukozy w surowicy (ważność12 miesięcy),
- RTG klatki piersiowej z opisem (ważność 3 lata),
- dla osób powyżej 45 roku życia - EKG z opisem,
- karty informacyjne z ewentualnych pobytów w szpitalach,
- zaświadczenia lub wyniki badań dotyczące przebytych chorób,

Badania okresowe płetwonurków:
- zakres dodatkowych badań po indywidualnej konsultacji z lekarzem klubowym,

Skierowania na wyżej wymienione badania może wydać lekarz rodzinny/pierwszego kontaktu lub można je wykonać odpłatnie w dowolnym laboratorium analitycznym / pracowni RTG.
Należy być przygotowanym do typowych badań internistycznych.

Fedorowicz - Zwetler Elżbieta
POL F00 MD 000012 / 2009 - Członek Stowarzyszenia Lekarzy Klubowych KDP PTTK
Zakres uprawnień: - Kwalifikowanie do płetwonurkowania
Telefon: 502 575216
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.