Start AKTUALNOŚCI

Aktualności

Wybierz temat aktualności z listy poniżej.

Wyprawa - Safaga 2016

Wyprawa do Safagi 2016

Organizujemy wiosenną wyprawę do Safagi.

Wylatujemy 05.05.2016. z Warszawy.

Po przylocie i odprawie na lotnisku w Hurghadzie czeka nas (trwający około godzinę) transfer autokarem do hotelu.

Powrót do Warszawy zaplanowany jest na 12.05.2016.

Cena wycieczki obejmująca przelot, ubezpieczenie turystyczne, transfer do i z hotelu, pobyt w hotelu MENAVILLE ****, wyżywienie ALL INCLUSIVE to 2400zł .

Osobom nurkującym proponujemy wykupienie dodatkowego "nurkowego" ubezpieczenia w cenie 60zł.

Dodatkowo do zapłacenia na lotnisku w Hurghadzie 25$ za wizę.

Cena pakietu nurkowego obejmującego 5 dni (10 nurkowań) - 180€, pakiet obejmujący 6 dni (12 nurkowań) - 215.

Dodatki do pakietu nurkowego:

- nurkowanie nocne +30€ (nie obejmuje ceny wypożyczenia latarki - dodatkowo +5€),

- trzecie nurkowanie w ciagu dnia 15,

- nurkowanie INTRO 45,

- osoba nienurkująca na łodzi 20,

- butla 15L 3/butlę lub 30 za cały pobyt,

- nitrox 5/butlę lub 50 za cały pobyt,

- dodatkowa butlaa 12L 2€,

- napiwki dla załogi 1/dzień

Nurkowanie na wraku promu Salem Express i rafach Abu Kafan i Panorama (odległe rafy) jest w cenie pakietu.

Oplata za nurkowania - na miejscu, w Safadze.

Średnie majowe temperatury w Safadze to: powietrze w dzień 32C, powietrze w nocy 24C, woda 25C.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania i/lub wątpliwości proszę kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 502 349767. Przy zgłoszeniu pobierana jest zaliczka w wysokości 750zł, reszta do zapłacenia do końca marca 2016.

Zdjęcia niektórych miejsc nurkowych, łodzi, ... znajdziecie w GALERII na stronie www.pletwonurek.com w zakładce EGIPT.

Więcej…

 

Wyprawa - Austria - j.Attersee 2016

Zapraszamy na wyprawę do malowniczej Austrii.

Jeżeli marzyłeś/marzyłaś o nurkowaniu w górskich jeziorach, jeżeli chcesz zanurzyć się w Morskim Oku - to jest wyjazd dla Ciebie. Uzyskanie zgody na nuurkowania w Tatrach na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego jest praktycznie niemożliwe, ale zamiast nad tym rozpaczać wybierz sie z nami do Austrii. Olbrzymie jezioro otoczone malowniczymi Alpami. Widoki pod wodą takie jak w Morskim Oku, ale bez żadnych pozwoleń i kontroli parkowych strażników. Krystalicznie czysta woda, granitowe ściany i formacje skalne, wiele zatopionych olbrzymich drzew oraz wraków łodzi i samochodów.

Wyjeżdżamy 20.04.2016 raniutko aby wieczorem znaleźć się na miejscu czyli w miejscowości Weyregg nad jeziorem Atersee. Zakwaterujemy się w pensjonacie  - apartamenty wyposażone w łazienki i kuchnie. Wyżywienie własne - większosć prowiantu zabieramy ze sobą, reszta (pieczywo, owoce...) do dokupienia na miejscu (ceny w Austrii nie są zaporowe, a sklep jest blisko).

Od rana 21.04.2016 zaczynamy nurkować. Mamy w planie nurkowania we wszystkich najlepszych miejscach jeziora w tym tak kultowych jak zatopiony las (unterwasserwald), twin towers, ofen czy schwarze brucke. Nurkujemy 4 dni (8 nurkowań) czyli do 24.04.2016. 25.04.2016 rano wyjeżdżamy do domu.

W Ateersee nurkuje się z brzegu. Codziennie jedziemy w 2 nowe miejsca - chyba że będziemy chcieli coś powtórzyć. Jeżeli warunki pozwolą zanurkujemy również w niezwykle malowniczej rzece Traun.

Butle ładujemy w bazie nurkowej w Weyregg. Dostępny jest również nitrox. Proponuję zabrać ze soba twinset lub po dwie 15L butle na osobę - żeby nie trzeba było jeździć doładowywać butle między nurkowaniami. Ze względu na temperaturę wody - zalecane suche skafandry (mokre skafandry też dają radę - tylko skracają nurkowania).

Cena wyjazdu - nie powinna przekroczyć 1100zł/osobę (obejmuje dojazd własnymi samochodami 3-4 osoby w samochodzie, winiety, noclegi, ładowanie butli, nurkowanie).

Proszę o potwierdzenia uczestnictwa e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - musze potwierdzić ilość miejsc w pensjonacie.

Ilość miejsc jest ograniczona i niewiele już zostało.

Więcej…

 

Relacje z wypraw i nie tylko

Przedstawiam Wam relacje z egzotycznych wypraw nurkowych (i nie tylko) naszych przyjaciół. Wszystkie one są w formacie .PDF.

Wyprawa do Albanii - wrażenia z wyprawy - wersja "podobno" ostateczna.

Wyprawa do Raja Ampat - zupełna świeżynka.

Wyprawa do Hondurasu i Gwatemali - całkiem nowa opowieść.

Wyprawa na Papue - to mogliście już przeczytać w starej odsłonie naszej strony www. Jeżeli nie czytaliscie - to na pewno warto przeczytać.

Wyprawa do RPA i Mozambiku - to mogliście już przeczytać w starej odsłonie naszej strony www. Jeżeli nie czytaliscie - to na pewno warto przeczytać.

Przypadki - wypadki "Pogłębiarki" - autobiograficzny artykuł z Magazynu NURKOWANIE napisany przez naszego serdecznego kolegę. Ku przestrodze...

 

Filmy szkoleniowe

W dziale WIEDZA zamieściłem serię filmów szkoleniowych.

Poprawiony (środa, 14 sierpnia 2013 16:45)